O księgarni

 


 

Co się kryje za kolorowymi drzwiami, pełnymi rysunkowych postaci?

Księgarnia wimmelbooków ❤️ Na razie online, ale jeśli zaplanuję otwarcie stacjonarnej księgarni, właśnie takie drzwi będą do niej prowadziły, obiecuję. Póki co – spróbujmy je sobie wyobrazić. A im więcej wimmelbooków w naszym życiu, tym łatwiej to sobie wyobrazić :)
 

Zakładam, że już jesteś w środku…

więc zacznę oficjalnie: Witaj serdecznie! Cieszę się, że chcesz poznać historię tego przytulnego, wirtualnego miejsca. Księgarnia powstała z mojej miłości do wimmelbooków. Od 10 lat mieszkam w Szwajcarii, gdzie w każdym domu można znaleźć przynajmniej kilka tytułów tego gatunku. Tutaj są wpisane w DNA dzieciństwa :) Sama przekonałam się o ich niezwykłej wartości w 2018 roku, kiedy zostałam mamą ❤️ Dzisiaj, mając już dwójkę do ogarnięcia, widzę jak ogromne znaczenie mają wimmelbooki, nie tylko w rozwoju dzieci, ale także w budowaniu relacji.
 

Zabawa w skojarzenia

Mam kilka skojarzeń związanych z wimmelbookami: dixit, pictureka, double, story cubes (spośród gier), seria „Gdzie jest Wally”, obrazy Bruegla czy Boscha. Wimmelbooki mają coś z każdego z nich. Nie czytamy ich tak jak książek, bo z założenia są gatunkiem obrazkowym, bez tekstu. Natomiast oferują nieustanną aktywność na linii dziecko-wiemmelbook, inicjują interakcję pomiędzy rodzicem a dzieckiem, zwłaszcza w przypadku najmłodszych odbiorców.
 

Poszukiwania wimmelbooków

Gdy zajrzałam na polski rynek księgarski przeze wszystkim zauważyłam, że wimmelbooki nie mają tu swojego miejsca, nie są usystematyzowane, nie posiadają odrębnej kategorii, dzięki której byłyby łatwe do znalezienia. Bez konkretnego tytułu, trudno je wyszukać. Dlatego zdecydowałam się otworzyć księgarnie tylko z wimmelbookami, właśnie z myślą o rodzicach takich jak Ty, dla których kształtowanie kompetencji komunikacyjnych swojego dziecka, zwłaszcza poprzez zabawę, jest szalenie ważne. Dzięki tej księgarni masz możliwość dotarcia do wszystkich dostępnych wimmelbooków w jednym miejscu.
 

A nowe tytuły?

Pomyślałam i o tym. Jednocześnie z księgarnią otworzyłam Wydawnictwo Wimmel, które będzie publikowało wimmelbooki niedostępne dotąd w Polsce. Moim pierwszym wydawniczym osiągnięciem jest wimmelbook o tytule „Wakacje nad morzem”, którego jestem współautorką. Obserwacja, jak moje dzieci na niego reagują, to duża przyjemność. 


do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl